11. kapitola - Rodina je prostě rodina - diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5554"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
No, komentár pridávam ako vždy neskoro a naozaj ma to mrzí. Kapitola je vydarená ako vždy a dosť ma na začiatku vyľakalo to s Miou, potom prišiel šok z toho čo urbili tie deti a tak. Tiež ma teší že Bella už nie je šialenásmileysmileysmiley Na buduúce sa už budem snažiť polepšiť a napásať komentár SKôR. Sľubujemsmiley
Renk: děkuji za velmi velmi přínosný komentář a snad nejdelší kdo tu kdy jaký napsal. Máš pravdu, že tam dvakrát bylo jak se Mia prozradila kdo je její matka. Též jsem si toho všimla, ale nechala to tak, chi aby to vyznělo tak, že Minerva prostě na to zapomněla, že pro ni byla vždy přednější rodina a nějaké záležitosti s Brumbálem.

Ano ROdina je rodina a tu si moc nemůžeme vybírat a měl jsi v hodněch věcech pravdy. Těším se na další tvé komentáře.smiley
Včera jsem narazil na tvoje stránky a začal číst první povídku. Po pravdě to na mě působilo tak bláznivě, že jsem se nemohl odtrhnout v očekávání, jaký další šok mě čeká v další kapitole. Povídek, kde je Harry synem Voldemorta je poměrně dost, povídek, kde je nějakým způsobem spřízněný se Snapem jsem také pár četl, dokonce jsem četl jednu, kde je McGonagallová jeho babička, ale spojit Voldemorta, McGonagallovou, Harryho, Hermionu, Nymfadoru, Severuse a Bellatrix do jedné rodiny, tak to je teda síla :-)

Na začátku bych přidal jeden kritický komentář. Možná to bylo tím, že jsem četl všechny kapitoly za sebou jedním dechem, ale to, že je Hermiona Minervina dcera se přece provalilo už na ošetřovně, kde ležela po návratu z Temného sídla. Její přiznání tedy Brumbálovi nic nového neřeklo. Možná to byla chyba, možná jí to matka zapoměla říct, ale každopádně by jí mohla ušetřit pořádný stres.

Docela mě překvapila výbušná povaha McGonagallové. Přece jen celé dlouhé roky zahovávala svou masku a teď vyletí při sebemenší provokaci. Její manželství asi muselo být dost bouřlivé. Mám takový dojem, že s Tomem nemůžou být moc dlouho spolu, jinak by se navzájem pozabíjeli. Na druhou stranu se stále milují, takže se nikdy nedokážou odloučit natrvalo. Možná i proto jsou mezi jejich dětnmi občas dost velké rozestupy :-) Jsem zvědavý, jak dlouho jim to vydrží.

Docela se divím, jak všichni mladší snadno přijali zprávu, kdo jsou jejich rodiče a sourozenci. Já bych takový šok asi vydýchával déle. Že by tu zapsobila autorita přísné profesorky? :-)

Myslím, že si Hermiona dělá z Mafoyových přílišné obavy. Jakmile ji Lucius potká v Temném sídle a dozví se, kdo jsou její rodiče, přenechá jim na randění rodinné sídlo a sám se uklidí někam do pastoušky. Čistokrevnější a mocnější nevěstu by jen těžko našel. Jen aby ty vnoučata nepřišly dřív, než se nadějí.

Dost mě také překvapily vztahy Minervy s jejími bratry. Předpokládal jsem, že i když se jako sourozenci navzájem podceňují a popichují, rozhodně to nebude tak vyhrocené. Předpokládám ale, že pokud by se někdo cizí o kohokoli z nich otřel, že by měl hóódně velké problémy.

Na závěr bych chtěl jen dodat, že se moc těším na pokračování, jakého dalšího překvapení se dočkám.
20.04.2012 20:16:27
Vinka
Postavy z povídek patří Rowllingové, nekladu si na ně žádné peněžní nároky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one