8. kapitola - Následky příští

Tak lidičky máte tu další pokračování Malého Lupina, za komentáře se zlobit nebudu.
Následky příští
O rok později
Remus se divil, jak to vše vůbec zvládl a při tom nedošel o práci. Harry mu zabíral veškerý volný čas, i když se dá říct vychovával Sirius. Jenže Harry stejně každý den netrpělivě očekával Remuse, kdy už konečně dojde z práce.
I když miloval svou práci v knihovně, bylo mu jasné, že tak malý chlapec potřebuje volnost. Dokonce se i smířil se sestrou, kterou si Harry velmi oblíbil. I když jí říkal této, byla pro něj matkou. Tolik si Remus uvědomoval, že mu chybí ženská přítomnost v domě. Dva staří mládenci jsou sice fajn, ale přesto chlapec byl velmi malý, aby nepostrádal ženu.
Všechno se mu už několik dní honilo v hlavě. Nesl právě vrácené knihy zpět na jejich místa, když na něho někdo zavolal. Zprvu byl tak zamyšlený, že si ničeho ani nevšiml, vytrhla ho z přemýšlení až ruka.
Remus se tak lekl, že mu spadli knihy na zem.
„Omlouvám se, nechtěla jsem tě vyděsit, ale byl jsi tak zamyšlený, že jsi mně neslyšel.“ Usmála se mírně jeho šéfka.
„Potřebovala jste něco? Margaret?“ mírně se usmál a začal sbírat ze země knihy. Dvěma rovnou opravil kouzlem hřbet a desky.
„Jen musíte podepsat další smlouvu. Měl jste ji Remusi jen na dobu určitou, dohodla jsem se s vedením, že pokud budete pracovat, tak jako do posut po další dva roky, tak ji dostanete na neurčito.
Všichni jsou s vámi nadmíru spokojení.“ Usmála se na překvapeného Remuse Lupina.
„Ano, jen uložím ty knihy a přijdu za vámi do kanceláře. Omlouvám se, trochu víc jsem se zamyslel.“ Doufal, že se víc nebude vyptávat, jenže spletl se. Přece jenom byla skoro stejná jako Minerva.
„Je všechno v pořádku, není nic s Harrym??“ Margaret ho zastavila rukou na jeho paži.
„Ne, ten je živý až příliš. Hlavně co se jedná ve vymýšlení lumpáren.“ Usmál se Remus. „Jen se divím, že ještě pořád mám práci a vy mi nabízíte další, na další dva roky. Je to jako bych slavil první Vánoce.“ Usměje se Remus.
„Jen jste Remusi poslední dobou příliš zamyšlený.“ Margaret čeká až uloží knihy a upřeně ho sleduje.
„I když, máte pravdu Margaret. Trápím se kvůli Harrymu. Dost se začal za ten rok fixovat na mou sestru a její děti mu kvůli tomu dělají potíže. I když to nikdy nepřiznal, dost často se od ní vrací s modřinami. Jednou došel i s monoklem. Jenže já nejsem schopný najít si další ženu. Víte, vlkodlaci si hledají partnera na celý život nebo zůstávají sami. Jenže já nevím…“ to už došli do její kanceláře a Remus s vděčností upadl do křesla před jejím stolem.
„Remusi, nechci ti do života mluvit, vím, že to je pro tebe hodně složité, ale připadne mi, že jsi příliš pořád sám. Vezmi si volno a někam s Harrym odjeďte, třeba k moři. Nebo na pevninu. Říkal jsi, že má Harry rád báje, tak cestujte, třeba si zajeďte do Skotska nebo do Francie, mám tam známé, mohli by vám poskytnou levné ubytování a doporučit co byste měli vidět.“ Usmála se na něho Margaret. „Teď si ale přečtěte tuto smlouvu je na dva roky a podepište ji, kdybyste měl k ní nějaké otázky, budu u pultu, musím obeslat pár lidí co mají vracet knížky a ještě je nevrátili.“ Usmála se na něj, mírně mu stiskla rameno a odešla.
Remus Lupin seděl v její kanceláři a přemýšlel o slovech, které mu řekla. Možná má Margaret pravdu, kdyby si s Harrym udělali výlet. Musím se ho na to zeptat, až dojdu dom. Vrhl se na tu smlouvu. Byla stejná jako ta předešlá, jen ne na rok ale na dva. Bez řečí ji podepsal a nechal ji na stole.
 
Pán domu jen co otevřel dveře, vysel mu kolem krku chlapec.
„Harry, co se děje?“ prvně se vylekal Remus, ale když viděl tu rozzářenou tvářičku tak se také usmál.
„Tati, musíš se mnou, strýc Sirius má úžasnou zprávu, ale prej musím počkat, až budou prázdniny. Že tam pojedeme, prosím.“ Chlapcův otec nechápal která byje.
„O čem to mluvíš?“ šel s chlapcem v náručí do obýváku, kde seděl Black a šklebil se na ně.
„Siriusi? O čem to Harry mluví?“ jenže než stačil druhý muž odpovědět, chlapec ho předběhl.
„No přece o výletě tati, na ostrov do Austrálie, má tam strýc chatku a vezme nás tam, že pojedeme?“ Remus se podíval na svého kamaráda se zdviženým obočím. Chlapec chodil první půl rok i do školky, aby se seznámil s ostatními dětmi.
Harry byl na tolik inteligentní, že dobře chápal, proč nemůže mezi dětmi mluvit o kouzlech, přesto i když se s nikým moc nebavil, našel si tam pár kamarádů, se kterými občas vyváděli lotroviny. Tento nápad Vivien se opravdu ukázal jako skvělý.
„Uvidíme Harry, musel bych si vzít v práci volno. A to nejde ze dne na den.“ Klidnil chlapce.
„Takže souhlasíš tati, prosím.“ Udělal na něj chlapec psí oči.
„Souhlasím, jen se musím domluvit se šéfovou, jinak dostal jsem smlouvu na další dva roky.“ Usmál se na Siriuse.
„To je skvělé. S tím výletem, nechci být protivný, ale mě i Harrymu to už tu leze krkem, jak jsme jen tady a ty bys taky potřeboval nějaké povyražení.“ Lupin jen zakroutil hlavou, pustil chlapce na zem a odešel do kuchyně.
Chtěl začat chystat večeři, ale když otevřel troubu našel tam rozpékající dalamánky se sýrem a česnekem a v hrnci na šporáku byla dušený směs zeleniny ze včerejším pečeným masem. Byl rád, dnes se cítil hodně unavený a s úplňkem, který byl před třemi dny, to nemělo nic společného.
„Za chvíli to bude.“ Ozval se Sírius mezi dveřmi. „Co se děje, Remusi, myslel jsem, že ten výlet bude dobré rozptýlení, jestli nemůžeš, tak to Harrymu vysvětlím.“ Nabídl se kmotr chlapce.
„Ne v tom to není, jen že to samé mi dnes navrhla Margaret, i když s Francií.“ Posadil se za stůl a povzdechl si. Sirius přešel k troubě a vytáhl plech.
„Opravdu, copak nějak se o tebe stará, nechce tě sbalit?“ utahoval si Black ze svého kamaráda.
„Jen si všimla, že jsem zamyšlený, myslela si, že je něco s Harrym. Hlavně si uvědomuji, jak bolestně musí Harrymu Lilli chybět a mě poslední dobou taky. Jenže mě to nejde, víš, že vlkodlaci se párují na celý život s jedním partnerem.“ Povzdechl si flustrovaně Remus.
„Vím, kamaráde, v Austrálii si dáme všichni oraz, třeba jen na týden a možná se to tam vyhrbí. Jo dnes jsem byl v mém rodném domě, pořád je stejně odporný a ten hnusný skřítek je tam pořád.“ Ušklíbl se znechuceně, ale to už Harry přiletěl, že má hlad, kdy bude jídlo. Oba muži se zasmáli.
 
Remus sice moc nepočítal, že by mohl tak rychle získat dovolenou, ale Margaret ho zase překvapila. Dostal dovolenou na druhý týden v červenci a rovnou na deset dní, když jí oznámil, že s Harrym pojedou do Austrálie, za starým známým jen mu popřála štěstí a ať se vrátí v pořádku. Remus byl rád, úplněk měl mít dva dny před odjezdem. O víkendu.
 
05.01.2014 15:42:49
Vinka
Postavy z povídek patří Rowllingové, nekladu si na ně žádné peněžní nároky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one