Bylo to už právě rok co Vina odešla i s malým. Nikdo ji nikde nemohl najít, odešla po milostné noci a Severusovi nechala pouhý vzkaz.

 

Nehledej mě. Nenajdeš mě, o synka se postarám. Miluji tě Severusi, jsi pro mě vším.

Vina

 

Všechny věci tam nechala, jediné co si vzala, byla jejich společná fotka a něco málo pro synka. Severus se po jejím odchodu zhroutil a s nikým nechtěl mluvit. Chodil jak tělo bez duše. Nepomohlo mu nic, ani vyhrožování ani domlouvání. Všichni věděli, že dokud se Brumbál s Voldemortem neusmíří tak Vina se s Ondrou nevrátí.

Severus po dvou měsících odešel z kouzelnického světa, přestal kouzlit a stal se z něj učitel chemie v jedné střední škole ve Skotsku.

 

Bylo právě po jednom náročném dni, když se vracel do svého malého bytu a vzal to přes obchod. Jako obvykle toho moc nekupoval, jen co potřeboval a noviny, co vycházely v městečku. Byl začtený, že si ani nevšiml spěchající ženy s malým synkem v náručí. Porazil ji, když se jí chtěl omluvit a pomoct na nohy tak zkoprněl.

Pak si všiml, že ženu pronásledují jacísi muži. „Vinko.“ Zašeptal. „Severusi.“ Muži v černém se zastavili před dvojicí. Žena se rychle vyšvihla na nohy a chtěla utéct, ale muži ji chytili.

„Okamžitě pusťte moji snoubenku, nebo budete litovat.“ Řekl ledovým hlasem Snape. „Kdo jsi, že si tady vyskakuješ?“ řekl posměšně. Bylo vidět, že jsou to noví smrtijedi. „Tuhle ženštinu máme přivést i násilím.“ Řekl, když viděl, že se pokouší žena uniknout.

„Vy jedni bastardi, nikdy se nevrátím, znají moje podmínky.“ „Mě nezajímá, co si kladeš za podmínky ty kurvo.“ Pak jí vrazil facku. Kdyby ji nedrželi, tak se rozplácne. Sotva udržela synka. „Ještě jednou ty na ni šáhneš tak si mě nepřej. Chci mluvit s Voldemordem.“ Řekl ledově Snape. „Jak se opovažuješ vyslovit jméno našeho mistra!!!“ chtěl ho taky praštit, ale v tom se tam přemístil sám Pán zla. Všichni smrtijedi se hned poklonili, jen ti dva co drželi Vinu se uklidnili jen hlavou.

„Pane, našli jsme ji.“ „Otče, ti tví smrtijedi jsou čím dál horší.“ Zakroutila hlavou žena, která držela malého chlapce, který plakal. „Pusťte ji, okamžitě.“ Přikázal syčivým hlasem Voldemort. Okamžitě ji pustili a taky poklekli, před svým mistrem. „Severusi, ty se zahazuješ v takové díře, ale jak vidím tak mé nejstarší dítě taky.“ Severus jen pokynul hlavou. Konečně se mohl dostat ke své milé a obejmul ji. Políbil ji a pak i svého syna.

„Myslím, že je na čase, aby jste se oba vrátili domů.“ „Tati, znáš můj požadavek.“ „Znám a taky jsme se už dohodly s Brumbálem, jen to musíš zpečetit ještě ty se Severusem.“ Mírně se na ni usmál. Vina na nic nečekala a vrazila malého Ondru Severusovi a vrhla se Voldemortovi do náruče.

„Tolik jsi mě chyběl i ostatní tati. Sice nejvíce Severus.“ Mírně se začervenala. Pak se vrátila k Severusovi a i oni se políbili. Smrtijedi z toho byli dočista v šoku. „Ale jestli ještě jednou utečeš tak si mě nepřej.“ Zahromoval Voldemort. Vrátili se spolu na temný hrad, kde v jídelně byl veliký ruch. Jako by se tam někdo velmi hlasitě hádal.

Voldemort šel rovnou do jídelny a za ním v obětí šel Severus spolu s Vinou, která nesla malého Ondru. „Počkejte tu.“ Otočil se na zamilovaný párek Voldemort. Vešel do jídelny, ale nestačil ani vejít. „Aleno, já ti říkám, že Tom dělá chybu, ti jeho poskoci jsou hrozní, co když Vině ublíží.“ „Brumbále, mu to nerozmluvíte. Klade si za chybu, že odešla. Už rok nespí, chodí jako mátoha a je na všechny protivný.“ Ztěžovala si jeho žena. „Myslím, že už to nebude potřeba, už si konečně oddechnu.“ Usmál se ode dveří Voldemort. Všichni v jídelně se jako na povel na něho otočili.

Byly tam všichni. Celá rodina, byla tam hustá atmosféra. Už rok nikdo nebyl schopen, všem Vina dodávala energii. Voldemort pokynul páru, aby vešli. Vina šla až za Severusem a do obličeje si nechala schválně spadnout vlasy. Všichni se podívali na Severuse a na malého, kterého nesl. Měl černé vlásky a zelené oči. Nos měl po Severusovi, ale ne tak moc.

„Maminko,“ vykřikla Vina a vrhla se rozhněvané ženě kolem krku. „Vinuško, holka zlatá, ty jsi nám dala, ale podařilo se ti nemožné.“ Tiskla ji v náručí. Vina se od ní od dálila a pak se vrhla kolem krku Brumbálovi. Pak se přivítala i se sourozenci.

„Alecto, tak jak se vede?“ „To víš, zase plavu v lektvarech.“ Usmál se nejmladší. Všichni byly hrozně rádi, že jsou zase spolu. „Myslím, že je na čase zasednout k obědu, jako rodina. Albusi, dojdi pro Minervu, ať jsme všichni.“ Usmála se Alena. Brumbál na nic nečekal a došel pro svou zástupkyni.

Oběd trval dlouho, tam se vaky Vina dozvěděla, že Minerva je Albusova žena. Pak se oba vytratili a užívali si společnosti toho druhého, protože, Alena a Voldemort odmítali jim vrátit Ondru. Sice Severus si ho chtěl taky užít, ale užít si ze ženou, kterou miloval nehodlal odmítnout. Přijal zpátky místo učitele lektvarů a Vina se s ním přestěhovala na do Bradavic i s Ondrou. Tam pomáhala madam Pofreyové a starala se o Ondru a Severuse. Občas i za něho zaskočila.

Voldemort se s Brumbálem dohodli na určitém poměru zla a dobra. Stejně Voldemorta hodně zaměstnával Alecto a Vina, kteří se dost podobali, protože dělali samé lotroviny, i když Vina byla už klidná a spíše si užívala manželství se Severusem.

 

 

KONEC
23.07.2008 19:24:40
Vinka
Postavy z povídek patří Rowllingové, nekladu si na ně žádné peněžní nároky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one