Rodina.jpg

Rodina. Harry Potter není Harry Potter, Hermiona Grangerová není Grangerová, nepochází z mudlovské rodiny, není jedináček, jako Harry, co se dozví po několika nehodách, proč ji samotný Lord Voldemort nezabije. Za koho je provdaná profesorka Minerva McGonagallová a z jakého vlastně pochází rodu?? Tajemství proč, za jakých podmínek, proč vlastně tají svého manžela a děti, proč musela tolik let žít bez dětí a jen je v povzdálí pozorovat???

Tohle všechno a daleko víc se dočtete v povídce

 

Stav: DOKONČENÁ

 

Autor: VINA

Doba:
Harry Potter pátý ročník

Postavy: Harry Potter, Minerva McGonagallová, Hermiona Grangerová, Nymfadora Tonksonová, Lord Voldemort, Severus Snape, Bellatrix Lestrange …

 

 

Takže tady vám přináším záveřečnou kapitolku Rodiny, doufám že si tento dáreček všichni užijete a nebudete zklamaní. Uvažuji o napsání druhé části, ale to vše až v novém roce. Rakle děkuji jako vždy za tvé komentáře.
Přeji pěkné Vánoce a bohatého Ježíška

24. kapitola – Vánoční sněhový ples

Minerva po týdnu ležení v posteli se dala relativně dohromady. Sice pořád se nepostavila bez pomoci a neušla nějak velké vzdálenosti bez hole. Ale relativně se jí dařilo dobře. Stejně tak jejím dětem.

Dvojčata si panství oblíbili a s jejich domácími skřítky se spřátelili. Bylo tradicí, že všichni skřítci na panství jsou svobodní. Dělají pro ně i Mudlové, motáci či kouzelníci. Dle potřeby a také hlavně záleželo na tom, v čem určitá rodina vynikala. V malé vesničce žili dočista po staletích.

Hermiona a Harry se rychle seznámili s ostatními svými vrstevníky a často chodili do malé vesničky, poblíž sídla, kde stejně bydleli jen ti, co se starali o celé panství. Už kolikrát se Tom vztekal, že Harry došel opilý a dokonce jednou i Hermiona.

 

Bylo deset dní do Vánoc. V celém sídle i ve vesnici byl pořádný zmatek. Výroční vánoční sněhový ples, který se měl konat po 100 letech. Naposledy tento ples pořádali prarodiče Minervy, než odešly do ústraní.

Vždy se konal ples ve starém sídle. Nyní z prastarého velkolepého sídla, spíše královského hradu o 12 věžích a pěti tanečních sálech; zbyl jen hlavní tančení sál s kuchyní. Tyto dvě stavby náleží k nejstarším částem původního hradu.

Rodina je roky opravovala, až z nich vznikl sál s kuchyní v jednom objektu, kde nic jiného než toto nebylo. Tím se rodina vyhnula tomu, že návštěvníci plesu nezabloudí do jejich soukromých obytných částí. Pro rodinu McGonagallových byl vždy největším bohatstvím soukromí. K tomuto monumentu vedla až strašlivá alej jedněch z nejvzácnějších a nejstarších dubů na ostrovech. Končila mohutnou kamennou klenutou bránou, kterou hlídali tři fénixové.

 

Bylo krátce před obědem, ale Minerva McGonagallová už seděla dole u krbu. Celé sídlo bylo postavené do hvězdice. A všechny části sídla byly obydleny. Momentálně tam bydlely i její bratři s rodinami. Všichni se scházeli hlavně u jídla, někdy i večer v přijímací hale, které dominoval veliký krb s velkým erbem rodiny a rodinnými zvířaty (třemi fénixi).

Byla hodně unavená a ta kniha ji ještě uspávala. Seděla u krbu a klimbala, když uslyšela hádku. Prvně jí moc nepřikládala pozornosti. Myslela si, že zase Augustýn se hádá s Tomem. Pak ale zaslechla slovo Lupin, prašivý vlkodlak a napadení Harryho. To ji probralo naplno.

„Co se stalo?“ ozvala se klidně, o chvíli později, jen co došla mezi dveře, které byly věčně otevřené.

„Ten parchant zmlátil našeho syna a snaží se mě tu namluvit…“ řval nepříčetně Tom. Minerva až nyní si všimla Harryho, který byl celý domlácený a seděl v křesle.

„Remus to nebyl, tati. To ti tři kluci z vesnice, jsou tu u Lamundise na Vánoce.“ Ozval se Harry. I když jeho hlas se mu moc nepodobal.

Minerva při pohledu na nejmladšího syna, zmláceného a zkrvaveného málem omdlela.

„Našel jsem ho, když sotva stál nad třemi zmlácenými kluky o hlavu vyššími než on sám.“ Hájil se Lupin. „Nikdy bych Harrymu neublížil, vím, co pro něho znamená mít rodinu. On měl větší štěstí než já. On ji znova našel. Má rodina je mrtva.“ Remus se postavil před Toma a trochu tím i chránil Harryho.“ Tom zaregistroval, jak se Minerva div, že nesložila k zemi.

„Tome, Remus by nikdy Harrymu neublížil.“ Promluvila, jakmile jí Tom pomohl do křesla vedle Harryho. Ta si ho prohlížela a po několika mávnutích hůlky mu zacelila krvácivé rány. Na modřiny potřebovala mast.

„Děkuju, mami.“ Usmál se mírně Harry. Párkrát nad ním ještě mávla hůlkou a zjistila, že má jenom už dvě zlomené žebra.

Když zvedla od Harryho oči a chvíli pozorovala, jak Tom zuří a Remusovi se z ničeho nic objevil v očích láska a blaženost. Stejně takovou, jako když byla někdo poblíž Nymfadora. Minerva se jeho výrazu jenom usmála.

Ani ne za minutu se otevřela vstupní brána a vešla její dcera. Lupin mírně postoupil a zakryl tím výhled na Harryho.

„Jak se máte. Normálně někdo zmlátil ve vesnici tři kluky. Prej byl menší než oni. Do konce dne mám volno, kolega to za mě tam zvládne.“ Usmála se na Lupina. Jejich láska mezi nimi jenom jiskřila.

„Ano, to už víme taky!“ podíval se přísně Tom na dceru. „Tvůj bratr to byl!“ Promluvil tiše a nebezpečně pochodující Tom.

„Tedy neřekla bych, že Severus se do někoho pustí ručně, toho bych spíše typovala na nějakou kletbu. A hlavně mi včera u oběda říkal, že dojede se Suzán až zítra.“ Tonks ani nenapadlo, že by to mohl být její mladší bratr.

„Nymfadoro, to byl Harry ne Severus.“ Usmála se mírně jejich matka.

„Co?“ jako by se Nymfadora probrala z poblouznění. Remus mírně odstoupil stranou. Viděla svého malého bratra, jak je zmlácený.

„Tvůj bratr si vedl bravurně, i když se neměl nechat tak vyprovokovat.“ Usmál se Remus a přistoupil ke své přítelkyni.

„Uráželi mou rodinu. Nějací blbi dojedou z Londýna a myslí si bůh ví, co nejsou.“ Mírně šišlal Harry, protože mu chyběly dva zuby, které měl vyražené.

„Myslím, že se začneš učit ovládat. Tohle nestrpím!“ Vrčel dál Tom, který ještě pořád nepřestal chodit po hale.

„Tome, uklidni se a prosím doleč Harryho.“ Znova ten Minervnin tichý hlas, který zabíral víc, než 100 cruciátů.

Harry se do večera dal dohromady, i když jeho otec mu odmítl dát mast na modřiny, aby si to pořádně zapamatoval, jak se má chovat. Hermiona mu potom Natašo donesla mast, kterou jednou dostala od Severuse a pomohla mu to namazat. Nemohla ho poslouchat jak při každém posazení nebo opření skuhrá. Minerva se trochu zlobila na Toma, že tak syna potrestal, ale hned na to zapomněla, když dojela Belatrix i s jejím přítelem Josefem Hlavákem, který měl být dnes na večeři představen jejím rodičům a strýcům.

Minerva se s tímto šarmantním mužem už jednou setkala, když tu byla sama a Tom s jejími bratry něco vyřizovali na ministerstvu. Objevila se tam Bellatrix i s ním. Eva se nad ním jen rozplývala, jaký je to šarmantní muž. Bellatrix to všichni z rodiny přáli.

Pan Josef Hlavák se přivítal s Minervou a odešel společně s Remusem pryč. Minerva se přitočila ke své dceři.

„Co vás tak zdrželo, říkala jsi, že přijedete krátce po obědě a je skoro večeře.“ Usmála se Minerva. Seděla ve svém salonku, co náležel k jejich pokojům.

„Nechtělo se nám nějak vstávat. V Dablinu má nádherný malý domek i se zahrádkou. Je to skoro na kraji, ale je tam klid. Daleko větší než v Londýně nebo někde poblíž.“ Mírně se usmála Bellatrix.

„Že bych se dočkala konečně vnoučat?“ ukousla si kousek zákusku, co skřítci pekli s dvojčaty.

„Ještě se na nic takového nechystám mami ani Josef. Učí mě říkat jeho jméno zdrobněle ale je to složité protože čeština je na výslovnost strašná.“ Též si vzala jedno linecké kolečko a zakousla se do něho.

„A co jeho rodiče?“ vyzvídala dál Minerva, protože neměla moc šancí si s dcerou o samotě popovídat.

„Jeho otec zemřel, když byl ještě malý a matka mu umřela před rokem. Dost těžce to nese. Proto se už přestěhoval natrvalo do Dablinu.“ Mírně se usmála.

„To mě mrzí, musí to být pro něho těžké. Řeknu Tomovi a bratrům, aby se o jeho rodičích moc nezmiňovali.“ Napila se čaje, chvíli jenom tak sledovala svou dceru a potutelně se usmívala. „Víš o tom, že Harry přepral tři kluky o hlavu vyšší. Tom dost zuřil, myslel, že je to byl Lupin, který ho přinesl.“ Hřála si ruce o hrníček s čajem.

„Opravdu, Nymf se mi o čemsi zmiňovala. A když už jsme u těch dětí, jak je tobě mami?“ zvážněla Bella.

„Už mi bilo i líp, ale je to dobré relativně.“ Usmála se.

„A kdy dojde můj bratříček, o kterém se pořád píše v novinách?“ usmála se mírně škodolibě.

„Už tu někde jsou. Asi jsou u sebe v ložnici.“ Mrkla na Bellu. Dál jen tak si povídali, dokud nedošel Tom, že se jde přesléct na večeři. Která vyžadovala vkusnější oblečení než klasický hábit, ve kterém byl celý den s Evou, řešili výzdobu sálu.

Tom počkal, až Bella odejde a otočil se na Minervu.

„Ten její vypadá jako slušný muž.“ Promluvil, když si přisedl k ženě.

„Ano je. Nevylekal jsi ho moc?“ podívala se na něj Minerva.

„Ne jen jsme se pozdravili, ale teď mě tak napadá, on už tu byl? Znal se totiž s Evou.“ Uvažoval Tom.

„Ano, na chvíli se tu zastavili, když jsi byl s bratry na ministerstvu, kvůli Bradavicím.“ Tom se začal smát.

„Nechci ti nic říkat lásko, ale nebudeš večeřet.“ Škádlil ji, když si brala další zákusek.

„Tak nebudu a co.“ Tomovi připadla jak malé dítě. Byl rád, že je šťastná. Jediné co jemu i jí chybělo, byla jejich rodina a tu měli teď celou pod střechou.

„Pojď lásko, musíme se převléct, ať se za nás děti nestydí.“ Usmál se Tom a nastavil ruku, aby své ženě pomohl.

 

 Ani ne za půl hodiny všichni z celého sídla seděli u stolu. Minerva seděla v jednom čele a Talmud v druhém čele. Hovor nijak nevázl a všichni, tedy převším Talmud s Tomem ho zpovídali jak staré zvědavé babky. Přece jenom Tom, kvůli tomu, že měl o svou dceru strach a nechtěl ji uvrtat do dalšího manželství, kde by byla nešťastná, i když si ho vybrala tentokrát sama a Talmud, ho hodnotil, co by mohl přinést jejich rodině. Josef zdlouhavě vysvětloval, že pochází z malé zemičky uprostřed Evropy. I když Talmutovi a ostatním něco říkala Česká republika a Rakousko. Tak pořád přesně nevěděli, kam ji zařadit, až zmínil Prahu a šíleného císaře Rudolfa II. Tak všichni byly v obraze. Minerva se nijak moc ho nevyptávala. Její bratr a švagrová s jejím mužem to zvládly za všechny z rodiny. Hlavně Eva se zajímala, proč přišel do Anglie a proč se zrovna usadil v Dablinu.

 

Druhý den ráno se dvojčatům nechtělo vůbec vstávat. Jenže jejich matka tak dlouho je tahala z postele, až opravdu vstali a vydali se s ní na snídani. Včerejší večeře dopadla velmi dobře.

Tím, že Minerva byla z části indisponovaná a ostatním se nikam moc nechtělo. Bylo rozhodnuto, že švadlenu pozvou na jejich panství. Prvně chtěli požádat jednu ženu, co šila ve vesnici, ale ta je odmítla, že večerní šaty nešije. Ať se na ni nezlobí, že dělá jenom pracovní oblečení. Kterého je pro všechny velká spotřeba a ona nestíhá.

Pozvali tedy několik švadlen z Londýna, která měla celé studio a šila jenom oblečení do společnosti. Měla pod sebou i několik dalších švadlen. Takže hned paní Cernina souhlasila, protože když jí byl nahlášen počet osob, pro které bude mít šít a hlavně jaká rodina byla to ta nejlepší reklama ve kterou jen mohla doufat.

Minerva si vybrala tmavě šedou lesklou látku, která měla být vyšitá bílými květy. Po paní Cernině chtěla jen nějaké jednoduché šaty, vyřešili to tím, že jí pod to zakouzlila kruhy, aby šaty byly lehké a ne moc těžké. K tomu měla ve stejné barvě boty na 5 cm podpatku s bílým květem na kontníku. Švadlena jí k tomu chtěla dát stejné barvy šál, ale Minerva nechtěla a tak dostala z hedvábí bílý dlouhý šál, téměř až na zem. Tom, i když se trochu vztekal, že nemůže jít v černém dostal podobnou látku též tmavě šedou lesklou a k tomu bílou košili a světle šedou kravatu i s kapesníčkem.

Bella si oproti své matce vybrala látku fialovou, též lesklou. Její šaty též byly vyšívané, ale sukně byla z několika vrstev, řasená a z lehké průhledné látky měla tři spodní sukně, které dělali dojem nadýchanosti. Boty si vybrala fialové otevřené s flitrami, jen o něco vyšším podpatkem než Minerva. Josef měl tmavě fialový oblek, téměř černý s bílou košilí a kravata s kapesníčkem barvy o něco světlejší než Bellatrixiny šaty.

Suzán měla podobný styl šatů jako Bella, jenom je měla v tmavé vínové barvě. Sukni měla vyšívanou v matné barvě a na něm měla nařasenou lesklou látku, ze které měla i korzet, který byl jemnými stehy vyšívaný. K Tomu dostala ve stejné barvě šál krčený. Boty měla řemínkové bez ozdoby, ale s vázáním až pod kolena, patu a špici měla plné. Severus se musel smířit s tím, že bude mít černý oblek s odleskem do vínova, spíče byl vínový s odlesky černé. Měl do něho bílou košili a kravatu s kapesníčkem měl ve stejném odstínu jak Suzániny šaty.

Nymfadora si vybrala světle modré šaty, které neměly tolik řasenou sukni. Za to byly v několika vrstvách, protože na něm byly průhledná bílá látka a na ní ještě řasená látka. Vše měla jemnými kvítky vyšívané. K tomu měla ještě bílý dlouhý průhledný šál. Boty měla bílé plné s modrými tyrkysovými kvítečky. Lupin dostal šedý lesklý oblek i s vestou s modrou kravatou a kapesníkem.

Harryho partnerka si vybrala i když až později světle zelené šaty s kruhy. Sukni měla bez vyšívání hladkou, jen ve třech vrstvách. Druhou vrstvu měla též světle zelenou ale s průhledné látky. Korzet měla vyšívaný a vybrala si boty na podpatku stejné barvy, hladké a bez lesku. Harry dostal zelený smaragdový oblek s bílou košilí a kravatou s kapesníčkem ve stejné barvě jako šaty.

Hermiona si vybrala rudé šaty. Měla je s kruhy, řasené a se třemi sukněmi, spodní sukni měla matnou a vrchní lesklou vyšívanou stejně tak jako korzet. Boty si vybrala na vyšším podpatku červené, lesklé řemínkové s flitry. Draco si dostal černý oblek s lesklou černou vestou, se světle růžovou košilí a kravatu s kapesníčkem měl stejné jako Hermiona šaty.

Eva si vybrala stříbrné šaty ne moc nařasenou sukní. S Jedním ramínkem, na kterém byly dvě růže. Na tom měla jako by druhou vrstvu a to černou průhlednou látku, která ji jako by držela sepnutá růžemi ve předu, na korzetu tu samou látku měla nařasenou. Dostala k tomu stříbrný lesklý šál a stříbrné boty s plnou špicí a patou. Její muž Talmud měl tmavší stříbrný oblek i s vestou jako všichni muži, do toho měl šedočernou kravatu i s kapesníčkem.

Caroline si vybrala princeznovské šaty. Světle růžové šaty korzet jen mírně vyšívaný nahoře. Vrchní sukně byla nařasená na levé straně a připnutá kvítkem. Pod ním měla sukni s bílé lesklé látky. Boty si vybrala bílé páskové na menším podpatku, protože Eva jí nedovolila nic vyššího. Její partner, chlapec z jedné významné francouzské rodiny dostal šedý oblek s bílou košili a růžovou kravatou i s kapesníkem.

Melia si vybrala růžové šaty, tmavší růžové než její sestra, jednoduchého střihu s jemnou výšivkou. Boty si vzala stejné jako šaty. Její partner, syn jednoho šlechtice ze Španělska měl šedomodrý oblek s vestou, bílou košilí a ve stejné barvě kravatu a kapesníček jako Melii šaty.

Felipina si vybrala modré nabírané šaty s několika spodničkami. Korzet byl celý vyšívaný malými kytečkami a sukně s jemnými kvítky. Kolem pasu měla šerpu, která byla zakončena kvítkem na levé straně. K tomu měla stejný šál jako šerpu a tomu modré boty na podpatku s několika kvítky na kotníku. Augustýn měl modrý oblek se světlejší vestou, bílou košilí a kravatu s kapesníčkem stejné barvy jakou šaty.

Osiris měl stříbrnomodrý oblek s vestou ve stejné barvě. Celý oblek měl lesklý a k tomu měl kravatu a kapesníček broskvové barvy. Jako jeho parnerka, dcera jednoho obchodníka z Londýna dostala broskvové šaty jen vršek pošitý flitry. K tomu měla lodička na centimetrovým podpatku, uzavřené.

Blastus měl tmavší stříbrný oblek s vestou ve stejné barvě. Kravatu s kapesníčkem měl světle zelené barvy stejně jako jeho partnerka šaty. Jeho parnerba byla sestou i když mladší, která půjde s Osirisem.

(Fotky čatů najdete zde Dala jsem to sem ten popis šatů, i když by to mělo být až u plesu. Možná to je pro někoho nudné, tak se omlouvám, ale potřebovala jsem ukázat, že rodina má vkus. Mužské obleky nebudou na fotkách, ale šaty dám jako by do další kapitolky, kde bude něco jako dodatek k této kapitole. P. S. Obleky jsou opravdový popis.)

 

Muži se u toho měření moc netvářili. Hlavně Tom dost vrčel, že nemůže jít v černém, ale šli první, takže pak mohli odejít si po svém. Jediný kdo tam zůstal tak byl Harry a Draco a vše komentovali.

„Tedy mami, já nevím, nechceš raději bílé, abys zářila.“ Mírně se usmíval s červenými tvářemi Harry, protože s Dracem vypili půlku flašky koňaku, kterou objevili ukrytou v knihovně. Minervě bylo jasné, co pili, protože je u toho nachytala.

„Tedy Mio, to je barva ďábla.“ Smál se. Minervě po chvíli došla trpělivost a vyhnala je.

„Paní McGonagallová. Všechno mám zapsané i druhy látek a typy šatů. Do týdne i s botami to pošlu po někom, nebo si někoho pošlete?“ usmála se paní Cernina.

„Pošlete to, ples je za 10 dní, takže aby to tu byly v čas, kdyby se muselo ještě něco upravit. Jestli vás pak můžu požádat, ještě jednou dojít, jak to pošlete a zkontrolovat vše.“ Usmála se Minerva, která popíjela vaječný koňak.

„Jistě paní, přinesu rovnou i fakturu.“ Rozloučila se všemi a odešla i se zmenšenými věcmi.

„Tedy mami, kde se tak Harry a Draco opili?“ usmívala se Bella.

„V knihovně, našli můj ukrytý koňak a celý ho vypili, ještě že tam bylo jenom půl flašky.“ Smála se Minerva. „Hlavně by mě zajímalo, koho pozval Harry, když s tím dělá takové tajnosti.“ Zajímala se Minerva a Hermiona se potutelně usmívala.

„Já to vím, ale nepovím. Slíbila jsem mu to, jen ji musím poslat tu adresu, aby si mohla též nechat tam udělat šaty.“ Usmívala se Hermiona.

„Je to nějaká dívka z vesnice?“ zajímala se Bella.

„Ne, ale ze školy je a je jen o rok mladší.“ Přemýšlela, jak nato zareaguje jejich otec.

„Není to Giny?“ zeptala se jen tak Minerva.

„Jak to víš, mami?“ zůstala zírat Hermiona.

„Milá zlatá dcero. Své děti znám.“ Celý den proběhl v dobré náladě. Hermiona poslala Giny adresu švadleny, kde se má zastavit. Stejně tam měla přijít celý Weasleyova rodina.

* * *

Den plesu

Celý den probíhal v podobě chaosu. Všichni přes všechny pobíhali, jediný, kdo v klidu seděli, byla Minerva a Eva. Pánově totiž včera večer po večeři prohlásili, že všechno zvládnou sami. Bylo to hlavně kvůli tomu, že si Minerva stěžovala i s Evou není nic pořádně nachystané. Draco a Harry se raději vytratili ven si zařádit ve snihu a nechali spěchu a ostatní na dospělých. Po chvíli se k nim přidal i Severus s Lupinem a Osiris.

Konečně po měsíci bydlení se trochu skamarádily. Jen Harryho trochu mrzelo, že se Sirius na něho hodně zlobí. Sice přislíbil účast na plese, ale s Harrym i Lupinem se odmítal bavit.

Při obědě se všichni sešli u stolu a byly tam i hosté co přijeli, jako Malfoyovi nebo rodiny, partnerů či partnerek. Odpoledne se všichni chystali na ples nebo se jen tak bavili, hlavně pánové.

Bylo sedm večer a všichni už byly přichystaní. Tom dal Minervě nádherný náhrdelní z platiny se třemi slzami diamantů a k tomu stejné naušnice jen s jednou slzou. Vlasy měla do složitých pramenů sčené a po obvodu zasazené z platiny malé kvítky chrpy. Byly to podobné šperky, které Minervnina rodina věnovala císařovně Sisi.

Eva si vzala široký přibližně centimetr, náhrdelník poskládaný z malých plošek, v uších měla v každé plošku. Ve vlasech měla zapletené stříbrné drátky. Filipina si vzala stříbrné šperky, náhrdelník měla z několika řetízků a naušnice měla dlouhých pět řetízků. Které zdůrazňovali její dlouhý krk. Její plavé vlasy měla v drdolu, z kterého šel jeden pramen.

Ostatní měli jen jemné doplňky.

Ženy seděly v hale a povídali si. Muži stáli u krbu a popíjeli. Tedy až na Harryho, který šel pro svou partnerku. Hosté se pomalu scházeli, věděli to od skřítků, kteří je vítali a uváděli do sálu. Hudba zatím nehrála. Většina se dlouho neviděly, takže měli příležitost se přivítat. Ples měl začít až s příchodem Minervy a Toma, jako hlavy rodiny. Měli záčít ples tím, že tam vtančí. Před nimi měli tančit Augustýn a Talmud s ženami. Vždy ten ples tak začínal. Všichni se pomalu vydali do sálů. Minerva s Tomem, odcházeli jako poslední a měli tam dojet v saních, aby se Minerva tolik neunavila.

Všichni už byly v sále, když zastavili před vchodem sáně s Minervou a Tomem.

Talmud a Augustýs s ženami je čekali na schodech.

„Připravena, sestro?“ zeptal se Talmud.

„Ano.“ Povzdechl si. Tohle nemusela.

Augustýn s Filipine vešli dovnitř a tím začala hrát hudba. Oba začali tančit a po nich následoval Talmud s Evou. Nakonec do sálu vtančil Tom s Minervou, za mini se vznášel jemný stříbrný prach. Zatančili jednu píseň a šli se posadit.

Hudba hrála ještě chvíli a potom přestala. To byl pokyn aby všichni se buď usadili nebo postávali různě po sále.

„Vítám vás všechny na prvním plese po sto letech. Mý prarodiče tento vánoční sněhový ples pořádali každých deset let, stejně tak jako jejich předkové. Nyní se všichni bavte dle libosti.“ Po tomto se posadila a hudba začal hrát.

„Minervo, viděla jsi Harryho. Mám pocit, že se nám vyhýbá.“ Dolil Minervě vodu.

„Ne nevyhýbá, podívej se, je na parketu se svou partnerkou.“ Usmála se Minerva a čekala, co Tom řekne jeho výběru.

„Weasleyová?“ podivil se. „Tušil jsem, že spolu něco mají, podle Severuse ho dost zbožňovala. Aspoň že je čistokrevná.“ Napil se vína a dál to nekomentoval. Minerva i Talmud se začali smát.

„Co je?“ ohradil se Tom.

„Nic drahý, jen jsi mě překvapil. Harry se bál a proto to tajil.“ Usmívala se Minerva. Poprosila skřítku, aby jí přinesla nějaké jídlo, že má hlad. To bylo pro Toma jistý signál.

Vyzval svou dceru Bellatrix, aby si s ním zatancovala.

„Tak jak se ti to líbí?“ věděl, že tu nebyla.

„Je to překrásné, ty ledové sochy, modré květy s bílými, krápníky ale nejlepší je ten sníh. Jako by byl opravdový, i když na tebe dopadne. Tak jako by zastudil, ale potom se hned ztratí. Je to nádherné. Celý sál v modré a bílé je daleko větší, než byl nevyzdobený.“ Rozplývala se Bella.

„Ano. Minerva trvala na těchto barvách a zakázala stromky a podobné věci, podle ní se to sem by nehodilo. Ten tvůj Josef je šarmantní muž. Bells jen mi prosím slib, že když ti jednou jedinkrát ublíží, tak mi to hned řekneš, ano.“ Podíval se přísně dceři do očí, když přestali tančit.

„Ano tati, neboj, už to mám za sebou, nenechám zametat jako s Lestrangem. Neboj, svatbu ani potomek se nechystá, zatím.“ Usmála se Bella, když ji přivedl ke stolu a předal do rukou Josefa. Tom se pak vydal za Harrym. I když sál byl veliký, tak se mu pořád nemohl vyhýbat. Minerva před chvílí přestala tančit s Remusem.

Celý večer probíhal v poklidu a v duchu zábavy. Už se blížila půlnoc, když k Minervě přišel jeden skřítek, že se něco děje.

„Co se děje Belky?“ strachovala se Minerva.

„Já nevím paní, jen v lese u vesnice je nějak moc světel. Není to oheň, ale chtěla jste být informovaná o všem jiném.“ Minerva jí kývlak.

„Děkuji, pokud zjistíš něco dalšího tak mi prosím přijď říct.“ Tom se podíval na Minervu.

„Cítíš nějakou změnu v kouzlech ochranných?“ Minerva zakroutila hlavou. Talmud ji chvíli pozoroval.

„Co myslíte, že to může být?“

„Nevím Talmute, není to ten jejich pochod, co pořádají ve vesnici, krátce po jejich plese?“ bylo tradicí, že i ve vesnici se ve stejný den pořádal ples, protože přece jenom nebyl tento sál až tak velký.

„Ne ten pochod dělají jen kolem náměstí a rozsvěcují strom. Nikdy nechodí do lesa.“ Přidala se do hovoru Filipine, která tu s rodinou několik let bydlela na panství.

Dál to nikdo neřešil.

 

Byla půlnoc a do sálu vpochodoval zástup lidí v rudých pláštích. Všichni jako jeden muž zmlkly a přestali dělat i tančit.

„Za zabití Brumbála, teď zabijeme my vás!“ promluvil divný hlas, byl mužský ale takový chraplavý, jako když někdo mluví přes masku.

Náhle se celý sál zatřásl, i když Minerva s bratry na ně zaútočili, nějak neměli moc na vybranou. Z ničeho nic začali vybuchovat bomby a byl tu strašný zmatek. Strom se začal řítit dolů a jenom díky kouzlům tří sourozenců. Jenže Minervě docházeli síly, Tom bojoval s ostatními, jako i většina kouzelníků. Minerva už jen tak tak stála, když si všimla, že chytili Harryho s Giny a Hermionu. Draca neviděla.

„Ne, nechte je.“ Zakřičela. Tím vyčerpala poslední zbytek sil. Tom ji chtěl zachránit, ale spadl na ně strop. Osoby v červené se přemístili i s dětmi a většina lidí utekla ven. Augustýn s Talmutem zajistili strop.

Bella začala strašně křičet a odhazovat trosky. Josef ji odtáhl.

Čas se na chvíli zastavil.


KONEC
S menším zpozděním je tu další kapitolka. Věnuji ji všem, hlavně tobě Rankle.
Děkuji za tvé výborné komentáře a nápady v nich.
Týden je za námi a Hermiona se dostává do ráže.
Kdo to asi tak odnese?
Věnuji ji Ranklovi.
Tak lidičky jak jsem říkala, začala jsem psát. Tuto kapitolu věnuji Ranklovi za jeho vážně úchvatné komentáře, které mi velmi pomáhají v dalším psaní. Snad někdo další též se zmože a dá taky komentář.
Tak konečně jsem takdy a chtěla bych tuto kapitolu věnovat nejen toně Rankle ale i mé babičce. Snad se bude líbit. Má krize skončila, tak už by mělo to přibývat častěji, když vyjde čas, tak zase jednou za 14 + -
Tady máte kapitolku, Rankle děkuji za komentář, vždy tak výstižný a nápomocný. Přeji pěkné počtení a děkuji za komentáře.
Lidičky vím že je to krátké, ale nějak jsem neměla moc myšlenky na psaní. Ale snad na chvíli a bude se vám to líbit. Přeji pěkné čtení a děkuji za komentáře Ranklovi.
Lidičky tady máte další kapitolku na rodinu, je trochu delší, tak doufám že se bude líbit. Přeji příjemné čtení a mohli byste víc komentovat vůbec bych se nezlobila. Též děkuji Ranklovi za jeho komentář.
Tak lidičky tady máte další kapitolku, kterou bych ráda věnovala Ranklovi. Nejen za jeho úžasné komentáře, které mě přimějí psát dál. Hlavně děkuji mu za to, že mě upozorňuje na chyby které dělám a potom se snažím je vyvarovat. Děkuji a těším se na tvůj další komentář.
Ta kapitola je pro Rankla tak doufí, že se bude líbit
Tak lidičky, máte tu další kapitolkuý, snad konečně mi napíšete jak se vám to líbí.
Postavy z povídek patří Rowllingové, nekladu si na ně žádné peněžní nároky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one